piątek, 13 kwietnia 2018

Akcja pod Arsenałem

W tym roku mija 75 lat od momentu, kiedy przyjaciele Rudego odbili go z rąk Gestapo. Aby uczcić to wydarzenie, ostatnią zbiórkę poświęciliśmy na bliższe poznanie wydarzeń z marca 1943r. Na początku po krótce przypomnieliśmy sobie czemu Rudy i jego koledzy zostali aresztowani. Następnie stanęliśmy przed trudnym zadaniem, które było podzielone na dwie części. Podczas pierwszego etapu, nasz dowódca porozdzielał nas do odpowiednich oddziałów, biorąc po uwagę nasze zdolności  i umiejętności. Jedna z grup musiała nauczyć się nadawać Morsem, inna sprawdzała swoją sprawność fizyczną, kolejna utrwalała swoją wiedzę historyczna, natomiast ostatnia sprawdzała się w celności. 


Po krótkim przygotowaniu, przyszedł czas na ostateczną bitwę, podczas której wykorzystaliśmy wszystkie udoskonalone nasze umiejętności. Zaczęliśmy od nadania wiadomości ,po której nastąpił test strzału w dziesiątkę.

 
Następnie pokonanie toru przeszkód był dla nas pikusiem. Do końca wygrania bitwy zostało nam tylko obejście naszego wroga oraz odpowiedzenie poprawnie na pytanie, które umożliwiło nam zdobycie  - planu Akcji pod Arsenałem, co udało się w 100%.

Po naszym małym zwycięstwie nastąpił czas na małe świętowanie. Z tej okazji szybciutko zbudowaliśmy ognisko i upiekliśmy pierwszy raz w tym sezonie kiełbaski. Niektórzy zbyt dosłownie wzięli sobie słowa, aby nasze jedzonko było dobrze dopieczone :P


A już jutro spotykamy się na kolejnej zbiórce, podczas której będziemy gościć specjalnego gościa. Nie można tego przegapić!Brak komentarzy:

Prześlij komentarz