sobota, 31 marca 2018

"Mały gest, wielki cel"

Co porabiali harcerze z 10 DH z Kuklówki przez ostatnie dwa tygodnie? 
Trochę się działo, ale po kolei. 

17.03 nie spotkaliśmy się tak jak zwykle o 10:00, lecz o późniejszej porze.  Było to spowodowane tym, że zorganizowaliśmy Drużynowy Wieczór Gier Planszowych. Rozegraliśmy partyjkę taboo. Uwaga zagadka: "Co to jest: małe, białe drzewa?" Odpowiedź: kalafior. Wpadlibyście na to? :D Kreatywność w tej grze osiągnęła poziom 100%. Na naszym "stole" zawitał również dixit oraz jungle speed. Ta ostatnia okazała się bardzo dynamiczna :P Tym razem obyło się bez łokieta. Czas minął bardzo szybko. Dwie godziny zamieniły się w cztery. Wieczór upłynął nam na świetnej zabawie przy częstych wybuchach śmiechu. 


Natomiast 24.03 zbiórkę rozpoczęliśmy od gry w kalambury. Tematem przewodnim były filmy i seriale, czyli wszystko co można obejrzeć w telewizji. Wśród haseł pojawiły się m.in. następujące pozycje: Dzień Dobry TVN, Korona królów oraz Opowieści z Narnii. Po krótkim rozluźnieniu, przeszliśmy do głównej części zbiórki. Otóż włączyliśmy się w piękną akcję: "Mały gest, wielki cel", która polega na wykonaniu kartek, napisaniu listu dla dzieci, które dzielnie walczą z ciężkimi chorobami. Każdy z nas wybrał sobie małego bohatera, dla którego zrobił kartkę. Nasze kartki zostaną wysłane tuż po świętach. Jeżeli ktoś chciałby się włączyć w akcję prosimy o kontakt przez drużynową lub naszego drużynowego fanpage'a:  klik. 

Na zbiórce również świętowaliśmy już -naste urodziny Ani. 

Muszę się również pochwalić nowo odkrytym talentem Konrada do fotografowania. 

Dzisiaj obchodzimy uroczystość Wielkiej Soboty, dlatego pragniemy złożyć świąteczne życzenia, dużo radości, odpoczynku, spędzenia czasu w gronie rodzinnym oraz mokrego Dyngusa (a patrząc na pogodę za oknem nie będzie to trudne :P)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz