Składki

Uwaga!
Od stycznia 2018r. składka wynosi 7,5 złotego na miesiąc. Formalnie zaleganie z opłacaniem składek dłużej niż kwartał powinno skutkować skreśleniem z listy członków.
Proszę o regularne opłacanie składek u Żabci.

Ryba
11/03/2018r.


Składki członkowskie ZHP - temat dość kontrowersyjny, ale ważny. W dużej mierze dzięki nim istnieją struktury Związku, które pozwalają nam na prowadzenie działalności drużyny - czyli zbiórek, rajdów i innych form.
Co się dzieje ze składką, którą płacicie? Dokładny opis znajduje się tutaj: Ile kosztuje harcerstwo?
Jak wskazano w tekście, 20% składki pozostaje w drużynie. Biorąc pod uwagę, że roczna składka wynosi 48 złotych, to 20% * 48 zł = 9,60 zł. Tyle każdy z członków drużyny 'wkłada' rocznie do drużynowej skarbonki.
Skarbona nie jest niestety bez dna. Staramy się pamiętać o urodzinach każdego z członków drużyny (i wtedy pojawia się coś słodkiego), czasami coś ugotować na zbiórce. Nieraz jest potrzeba kupić trochę materiałów (np. baloniki). Regularność wpłacania składek okazuje się wtedy bardzo ważna. Pamiętajcie o tym i starajcie się wnosić składki może w mniejszych kwotach, ale częściej (np. kwartalnie). Stąd na ostatniej zbiórce przekazałem Wam kartki z zaległościami składkowymi - po zapłaceniu we wrześniu składek za III kwartał 2016 (robię to przelewem, do Hufca) w kasie zrobiło się po prostu baaardzo pusto...
Ryba
02/11/2016r.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz