niedziela, 5 listopada 2017

Kto ukradł 100 000 złotych???

Ostatnio na zbiórce zajmowaliśmy się sprawą zniknięcia 100 000 złotych z Instytutu Rolnictwa Ekologicznego. Trzy ekipy(detektywi wynajęci przez właściciela, detektywi wynajęci przez dyrektora oraz detektywi  mafii) próbowały znaleźć jakieś poszlaki, które mogłyby im pomóc w rozwikłaniu zagadki. Głównymi podejrzanymi stali się: właściciel, dyrektor, praktykant oraz sekretarka. Sprawa okazała się bardzo zawiła. Złodziejem mógł być każdy. Podczas przeszukiwania harcówki drużyny znalazły dowody, które ukazały nowe światło na sprawę.

Jednak przesłuchania podejrzanych ponownie zagmatwały śledźtwo. Widać było, że ewidentnie ktoś kłamie, jednak nadal pozostawało pytanie: kto? 


Detektywi zaczęli nawet ze sobą współpracować, tylko po to aby dowiedzieć się czegoś więcej o tajemniczej kradzieży. 


Czy im się udało? Kto przelał 100 tyś zł na swoje konto? Kiedy czas minął, każda ekipa mogła przedstawić swoje dowody i oskarżenia. 


Zagadkę rozwiązała mafia, która dogadała się z sekretarką (tak, tak to ona ukradła pieniądze), że otrzymają 65% w zamian za niewyjawienie złodzieja. Korzystna oferta. Niestety detektywi oskarżyli nieodpowiednie osoby, przez co Instytut Rolnictwa Ekologicznego zbankrutował. 

Pozostając w tematyce "mafijnej" zagraliśmy wspólnie w naszą jedną z ulubionych gier, czyli mafię.


 Emocji było sporo, ale w przeciwieństwie do poprzedniej gry dwa razy wygrało miasto, przez co wszyscy byli zadowoleni.A co się będzie działo za tydzień? Spotykamy się 11.11.2017r. o godzinie 16:00. Po zbiórce poświęconej współczesnemu patriotyzmowi, przejdziemy do kościoła na Mszę Św. W taki sposób uhonorujemy Odzyskanie Niepodległości przez Polskę.***

 Podczas ostatniego tygodnia dużo się u nas działo. 

31.10 włączyliśmy się w organizację kolejnego Marszu Wszystkich Świętych w naszej parafii.
Natomiast dzień później, 1.11 wspomagaliśmy parafialny Caritas podczas Akcji Płomień, która polegała na sprzedaży zniczy. Cały dochód zostanie przekazany na opał dla podopiecznych naszego Caritasu.

 Brak komentarzy:

Prześlij komentarz