poniedziałek, 16 października 2017

Dobra zabawa to podstawa!!!

Na sobotniej zbiórce ponownie gościliśmy naszych wspaniałych gości. Jak tym razem się bawiliśmy? Zostało przed nami postawione trudne zadanie. Musieliśmy odnaleźć 5 fragmentów przysięgi. Dlatego udaliśmy się na krótką grę terenową.  Na jednym punkcie przywitała nas Basia. Jak wiadomo lubi się ona świetnie bawić, dlatego zaprosiła nas do wspólnej zabawy. Musieliśmy odegrać u niej różne scenki.Na kolejnym punkcie odnaleźliśmy wiadomość od Antosia. Antoś uwielbia pisać wiersze i właśnie z tą dziedziną było związane kolejne zadanie. Dostaliśmy wiersz Jan Brzechwy "Na straganie", który zawierał luki. Musieliśmy wstawić odpowiednie nazwy warzyw tak, aby dzieło brzmiało jak oryginał. Następnie spotkaliśmy Tosię, która uwielbia czytać i jest bardzo mądra. Naszym zadaniem trzeba było dopasować nazwy warzyw do odpowiedniego języka obcego. Nie było to proste zadanie. 
Na przedostatnim punkcie spotkaliśmy Czesia i Grzesia, którzy przygotowali dla nas mały tor sprawnościowy. Na koniec musieliśmy pozbyć się kilku zarazków.
Świeżaki tak jak i my uwielbiają bańki, dlatego na ostatnim punkcie próbowaliśmy wykonać własny płyn oraz narzędzie do puszczania baniek. 


Kiedy zebraliśmy wszystkie fragmenty przysięgi, rozpoczęło się grupowe rozszyfrowanie. Po cichu napiszę, że KOALOM poszło lepiej niż Orłom ;)
Jedni rozszyfrowywali inni pozowali :D

Gdy udało się nam w końcu rozszyfrować wiadomości, złożyliśmy przysięgę naszym gościom, że będziemy się zdrowo odżywiać oraz ćwiczyć 7 razy w tygodniu.Niestety Tosia, Basia, Grześ i Czesio musieli powrócić w swoje rodzinne strony. Jednak zanim to nastąpiło udało nam się zrobić pożegnalna focię.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz