poniedziałek, 23 października 2017

A możę rozpiszę próbę?

Ostatnio na zbiórce zastanawialiśmy się nad sensem rozpisywania prób i sprawności harcerskich. 
Po co je piszemy? Co one nam dają?  Wszyscy jednogłośnie stwierdziliśmy, że próby  są istotnym elementem w naszym harcerskim życiu.


Po krótkim wstępie teoretycznym nastąpiła część praktyczna. Każdy zastęp z rozsypanki musiał dopasować dany stopień do wieku oraz oznakowania na pagonach. Zresztą zobaczcie sami.


Niektórym poszło bardzo sprawnie innym ciutkę wolniej. W oczekiwaniu na ukończenie zadania przez wszystkie zastępy niektórzy ukazywali swoje umiejętności inżynierskie.


 Po sprawdzeniu zadania udaliśmy się na świeże powietrze, aby zagrać w "Bitwę na stopnie" 
i nie tylko :) Wszystkich roznosiła zbytnia energia.

 Podsumowując, próby harcerskie pomagają nam się rozwijać; często wymagają od nas pokonywania własnych słabości; kształtują nasz charakter; dzięki nim możemy rozwijać nasze pasje. Jeżeli dają nam tyle dobrego, to czemu tak mało osób je rozpisuje? Odpowiedź jest prosta. Często nie wiemy jak się za to zabrać; od czego zacząć. Ale... od czego są zbiórki. Teraz wiemy co należy zrobić, aby otworzyć próbę harcerską i na pewno to mądrze wykorzystamy :)

****
W zeszły weekend delegacja z naszego hufca w tym również Klaudia i Dżejkob wzięli udział w Harcerskim Rajdzie Elyta. Bawili się znakomicie. Przywieźli ze sobą wspaniałe wspomnienia oraz dyplom za zajęcie I miejsca :D Gratulujemy!!!!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz