niedziela, 18 lutego 2018

Odliczanie rozpoczęteDzień Myśli Braterskiej zbliża się wielkimi krokami. Już za 4 dni będziemy przeżywać najważniejszy dzień dla harcerzy i skautów z całego świata. Jak podaje Wikipedia DMB jest świętem przyjaźni, jednak myślę, że oprócz tej definicji dla nas  - harcerzy jest to dzień, podczas którego możemy pokazać, że jesteśmy dumni z tego kim jesteśmy. W tym roku nasz drużyna jest odpowiedzialna za przygotowanie obchodów Hufcowego Dnia Myśli Braterskiej, dlatego wczorajszą zbiórkę, poświęciliśmy na omówienie punkt po punkcie tego, co będzie się działo w następną sobotę. 

Zbiórkę rozpoczęliśmy apelem, podczas którego nastąpiła wymiana sznurów. Nowym zastępowym Rycerskich Żurawi został Michaś. Jednocześnie dziękuję Przemkowi za włożony trud i poświęcony czas. Następnie przeszliśmy do głównej części zbiórki, czyli omawiania gry terenowej. Dużo nie mogę powiedzieć, ale jedno jest pewne - będzie się działo :)  W międzyczasie należało rozprostować nasze kości, dlatego udaliśmy się na zewnątrz, aby zagrać w grę, którą wymyślił Michaś.

O co w niej chodzi, dowiedziecie się już w sobotę.

Zmarznięci powróciliśmy do harcówki, gdzie zrobiliśmy sobie gorącą herbatkę i dokończyliśmy omawianie punktów. Na zakończenie odśpiewaliśmy Zuzie chóralne "STO LAT", która ostatnio dołączyła do grona szczęśliwych siedemnastek. Należy dodać, że pierwszy raz sama otworzyła  swojego urodzinowego szampana nie wyrządzając przy tym żadnych szkód :P


Hufcowy Dzień Myśli Braterskiej odbędzie się w następną sobotę. Poniżej załączam zaproszenie.
PS. Przypominam, że my na miejscu spotykamy się o godz. 12:00. Ubierzcie się ciepło!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz