wtorek, 2 stycznia 2018

"Ale to już było..."

Nowy rok zaczął się już na dobre, jednak powróćmy na chwilę do grudnia 2017. Co się działo na zbiórkach?
Na pierwszej zbiórce w grudniu mówiliśmy o ekologii. Dowiedzieliśmy się czym jest degradacja, urbanizacja czy kwaśne deszcze. Patrycja przygotowała dla nas ekologiczną prezentację, quiz oraz krzyżówkę, dzięki którym mogliśmy zgłębić naszą wiedzę. 

 Jak się okazało nazwa owadu była dla nas trudna do zapamiętania :D

Aby rozwiązać krzyżówkę musieliśmy znaleźć wśród traw i drzew hasła, które opisywały określone zjawiska związane z terminem: ekologia


Również tego samego dnia włączyliśmy się w akcję zbiórki żywności dla podopiecznych naszego Caritasu. Efekt? Przez dwie godziny zebraliśmy dwa wózki pełne jedzenia. 


Kolejną zbiórkę  - przedświąteczną poświęciliśmy robieniu kartek, które zostały rozesłane do drużyn z naszego hufca oraz dekoracji pierniczków. Było kolorowo, zimno i radośnie :D

Ostatni raz spotkaliśmy się 22.12 na naszej Drużynowej Wigilii. Wspólnie rozpaliliśmy w piecu, ubraliśmy choinkę oraz przyszykowaliśmy nasz stół.


 Zaczęliśmy od odczytania fragmentu z Pisma Świętego. Następnie podzieliliśmy się opłatkiem. 


Po nim nastąpiła najmilsza część, czyli degustowanie potraw wigilijnych. Na stole znalazł się barszczyk czerwony, ryba po grecku, śledziki, wyśmienite pierogi z kapustą i grzybami :P
paluszki rybne, sałatki, mandarynki, ciasta i ciasteczka. Ufff trochę tego było, ale daliśmy radę.

Najedzone dziewczyny to szczęśliwe dziewczyny :D

Odwiedził nas również  przez wszystkich wyczekiwany Święty Mikołaj, który przyniósł grzecznym harcerzom wspaniałe podarunki. Ale żeby nie było za prosto niektórzy musieli zaśpiewać kolędę lub powiedzieć wierszyk. 

Szybkie sprawdzenie co się może znajdować w paczuszce. 

Podczas  naszej wigilii nie zabrakło czasu na wspólne kolędowanie czy chwilę rozmowy.


Nie mogło również zabraknąć wspólnego zdjęcia wigilijnego.

Prawie cała rodzina w komplecie :)
W ostatnich tygodniach do grona dorosłych dołączyli Patrycja i Szymon, którym życzymy mądrych wyborów oraz radowania się z każdej chwili w pełnoletnim życiu.

Za nami grudzień, a przed nami 12 wspaniałych miesięcy, podczas których będziemy skupiać się na rozwijaniu swoich harcerskich umiejętności oraz pomocy potrzebującym.
6.01.2018r. zbiórka jest odwołana z powodu Święta Trzech Króli. 
Najbliższe nasze spotkanie jest zaplanowane na 12.01. Tego dnia odbędzie się już 
XI Drużynowy Jarmark Talentów. Więcej informacji już wkrótce.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz